Veenilaiendite korral kahaneb veresoonte seinte toonus, mille tekkega on seotud ülekaalulisus, lümfodünaamilised häired ning lõpuks tekib turse. Näiteks päraku ümber kujunevate veenilaiendite (hemorroidide) korral toimib sama mehhanism ja tekivad hemorroidaalsed sõlmed. Kui need sõlmed teatud aja järel iseenesest avanevad, tähendab see, et surve veenis oli nii suur, et lõhub veresoone seina. Sel puhul töötab sõlm nagu ventiil, lastes halva vere välja.
Loodusravis on nende probleemide puhul alati väga hästi aidanud kaaniravi, sest kaanidel on võime verd puhastada. Kaanid on kasulikud ka trombide tekke vältimiseks ja tromboflebiidi ohu korral on kaaniravi asendamatu.
Hemorroide ja jalgade varikoosi põhjustab venoosse vereringe ummistus väikses vaagnas. Sama tegur toob sageli kaasa emakamüoomi tekke, eriti kui sellele lisandub hormonaal ne häire. Tihti
võivad kõik need haigused areneda koos. Keskmise raskusega hemorroidide puhul võib ravipaastumine anda häid tulemusi. Ravipaastu järel taas sööma hakates on alguses täheldatav haiguse lühiajaline ägenemine, ent seejärel paraneb seisukord märgatavalt. Taastumisperioodil tuleb jälgida kõhu tegevust ning kui tekib kõhukinnisus, juua lahtistava toimega raviteed ja jälgida oma toitumist (vältida terava maitsega toite ja alkoholi). Kindlasti on vajalikud probiootikumid, mis aitavad roojamassi konsistentsi märkimisväärselt normaliseerida.
Kui hemorroidid on juba nii kaugele arenenud, et veresooned on ummistunud, aitab vahel ainult operatsioon.
Jalgade veenilaiendite ravis aitab paastumine üldjuhul samuti väga hästi, kuid raske tromboflebiidi korral on paastumine siiski vastunäidustatud. Paastu ajal on varikoosi puhul vastunäidustuseks
vannid ja jalgade massaaž, samas sobivad väga hästi külma veega ülevalamised Kneippi meetodil. Jalgade veresoonte lupjumine põhjustab arteriaalse vereringe häireid: vere liikumine on takistatud, jäsemed tihti külmad ning arstil on raske leida jalgadel pulssi või ei leia ta seda üldse. Inimene ei saa järjepanu kaua kõndida, sest jalgadesse tekib tugev valu, ka spasmid. Kui istuda pole võimalik, saab valu leevendada peatumisega ja seistes väikse puhkepausi tegemisega.
Paastu ajal jäävad arteriaalse vereringe häirega patsiendi jaoks sobivate protseduuride valikusse eelkõige verevarustust ergutavad meetodid: veealune massaaž, vannid ja Kneippi vesiravi, sobib ka kaaniravi.