Nende probleemidega patsiendid kasutavad ülemäära palju pihustatavaid ravimeid, teadmata, et nende toimeained kahjustavad nina limaskesta. Sel moel ei ravita ka nohu põhjuseid, milleks võivad olla (kodu)keemia, tolm, loomad, õietolm, toit (nii selgelt väljendunud kui ka varjatud toidutalumatus). Allergeenideks võivad osutada ka krooniliste haiguste kolded organismis, millest inimene pole ise teadlik.
Kroonilise nohu taga võib olla veel raskendatud õhuliikuvus ninakoobastes ja lümfodünaamilised häired (kui peapiirkonna lümfisõlmedes tekib turse, takistab see lima liikuvust ja see kuhjub ninakoobastesse). Samu sümptomeid võib põhjustada kõhukinnisus, mis on omakorda seotud kõhukoopa lümfisõlmede lümfiliikuvuse häiretega, sest lümfisüsteemi kese asub kõhukoopas.
Kroonilise kõhukinnisuse korral tõuseb organismis allergiatase kõrgele just mürkainete kuhjumise tõttu, mis omalt poolt võib põhjustada kroonilise või allergilise nohu. Seetõttu märkavad patsiendid paastu ja korraliku soolepuhastuse järel (tihti juba esimestel paastupäevadel) nohu vähenemist, lisaks taanduvad allergilised nähud ning hingamine läbi nina on jälle võimalik.
Inimestel, kes kannatavad kroonilise nohu all ja kellel on selle tõttu vähenenud haistmistundlikkus, tuleb tänu paastule ellu tagasi lõhnade maailm, mida nad polnud enam aastaid tunda saanud.
See võib juhtuda üleöö, kohe pärast paastukuuri.