Kuidas tunda ära enda jaoks sobiv aeg paastumiseks? Kas alustada kevadel koos looduse tärkamisega või oodata hoopis suve pikki ja palavaid päevi? Räägime lähemalt aastaaegadest ja nende mõjust, sest iga inimese jaoks on vastavalt tema organismi tüübile ja tervislikule seisundile sobiv paastuaeg erinev.
Üks parimatest paastuperioodidest Eesti kliimas on jaanuari lõpp ja veebruar, sest talvel ollakse enamjaolt siseruumides, liigutakse vähem õues ja süüakse rammusamat toitu, et külmale vastu panna. Praegusel ajal, mil temperatuur on talve kohta erakordselt soe, on väljas liikumist ehk rohkem, ent vähese päevavalguse tõttu veedetakse siiski enamus aega toas ning pole harv juhus, kui süüakse pigem igavusest mitte näljatundest. Talve jahedus pidurdab organismis vedelike ja mahlade liikumist, seega on just jahedal perioodil paast väga tõhus, eriti kui sinna juurde kuuluvad keha turgutavad soojendusprotseduurid. Loodus Biospas kasutame nii sooje mähiseid, sauna kui ka veeprotseduure.
Talvine paastumine sobib kõige paremini astma- ja allergiahaigetele, kelle jaoks on kõige raskem aeg vara kevad, mil kõik taimed alustavad õitsemist. Inimestel, kelle jaoks õitsemisaeg probleeme ei valmista, tekib paastumise vajadus ja tung sageli just kevadel, mis on ka paras aeg tegemaks organismi puhastus ja virgutada oma loomulikke kaitsereaktsioone. Ka liigesehaigetele on kevad parim aeg paastukuuriks, sest nii saab haiguse ägenemist ära hoida.
Suvisel ajal saab kergemini mõjutada südant ja vereringet, seepärast tuleks kuumaga paastumisel olla ettevaatlik neil, kellel on kõrge vererõhk. Paast küll alandab koheselt vererõhku, aga kindlasti peab jälgima, et joodakse piisavalt vedelikku. Kõrge vererõhuga inimestele kuumal aastaajal pikk paast kindlasti ei sobi, madala vererõhuga inimesed tunnevad end sel ajal paastudes aga väga hästi. Kelle eesmärk on parandada oma kehakaalu võib suvel oodata kõige paremaid tulemusi.
Inimestele, kes on väga vastuvõtlikud infektsioonidele ja kellel on nõrk immuunsüsteem, on parim aeg paastumiseks sügis. Hilissuvel ja sügisel kogub organism, sealhulgas jämesool kõik endasse, valmistudes sel viisil talveks. Seetõttu on hea teada, et kui paastuda novembris-detsembris, on organism valmis kogutut kergesti ära andma. Kui inimene ei paastu sügisel õigel ajal, võib kogutu kivistuda. Kopsudesse kuhjuvad raskemetallid ja jämesoolde jääkained, millest on hiljem keeruline vabaneda.
Kui küsitakse, mis haiguste all Eesti inimesed kõige enam kannatavad, siis üks suuremaid ja üha enam levivaid probleeme on depressioon. Meie Norra psühholoogist kolleeg kinnitab sama: ka neil ägeneb talvisel pikal pimedal ajal paljudel inimestel depressioon, suvel on norrakad aga rõõmsameelsemad ja tunnevad end paremini. Kliimaga tuleb leppida, sest elukoht on üks riskitegureid, mida ei saa kergesti muuta. Seda arvestades soovitame neil, kellel depressiooni ägenemine on seotud aastaaegade vaheldumisega, tulla paastuma enne pimeda aja algust.
Erilise tähtsusega on kõik pööripäevad, sest need on oma loomult väga aktiivse mõjuga. Kui paastuda neil päevadel, annab see väga tugeva eluenergia ja kogu protsess kulgeb väga lihtsalt, loomulikult ning tõhusalt. Pööripäeval paastumine aktiveerib hästi ka seksuaalenergiat ja mõjub tõhusalt viljastumis- ning potentsihäirete korral. Talvise ja kevadise pööripäeva vahelisel ajal on hõlbus eelkõige maksa puhastamine.
Sõltumata aastaajast oled meile alati oodatud, broneeri aeg siin!
Loodus BioSpa on eksklusiivne meditsiinilise suunitlusega SPA Tartus, mis spetsialiseerub unikaalsetele patenteeritud paastu–, dieedi– ning detokskuuridele. Meie meeskond koosneb kõrgelt treenitud spetsialistidest ja meditsiinitöötajatest eesotsas Dr.Med. Natalia Trofimovaga, kes on raamatu “Paastuga terveks” autor. Kui tunned, et traditsioonilised ravimeetodid on just Sulle sobiv lahendus teel tervenemiseni, võta meiega ühendust juba täna.
E-POST: info@loodus.net
TELEFON: +372 509 3581 (9:00 – 19:00)