Peavalu ja väsimus tabavad aeg-ajalt igaüht, kuid püsivate sümptomite korral tuleks leida probleemide algpõhjus. Toome teine 6 peamist riskifaktorit ja 10 selget märki, mis viitavad “lekkiva” soolestiku sündroomile – mürkide ja infektsiooni sattumisele organismi läbi seedekulgla.
Meie keha on varustatud kahe barjääriga, mis hoiab ära soovimatute külaliste sattumise organismi – üks on nahk ja teine soolestik. Kujutage ette nahahaava, mis ei parane. Bakterid ja mustus pääsevad selle sisse ning põhjustavad punetust, põletikku ja valu.
Sama lugu on inimese seedekulglaga. Meie sooled on kaetud spetsiaalsete rakkudega – epiteelidega, mis toimivad barjäärina. Nad suunavad meie poole söögiga omistatavaid toitaineid verre. Terves soolestikus on epiteelid omavahel tihedalt koos ning ei lase seedimata toidul, jääkainetel ja mürkidel jõuda verre.
Kui epiteelide toimine on häiritud ja barjäärirakkude vaheline side nõrgeneb, pääsevad seedimata toidu osakesed, jääkained ja mürgid otse organismi teiste keharakkudeni. “Lekkiva” soolestiku sündroom tähendab põhimõtteliselt soovimatute ainete jõudmist vereringesse. Miks see halb on?
Soolestiku barjäärist mööda pääsenud jääk- ja mürkained hakkavad põhjustama vereringes põletikke, immunsüsteemi reaktsioone ning seedeprobleeme. Oleme varem kirjutanud kroonilise põletiku tekkimisest – miks see põhjustab paljusid haigusi ning kuidas sellega võidelda.
“Lekkiva” soolestiku sündroomiga saab ka võidelda, kui probleem on tuvastatud ning selle algpõhjuse elimineerimiseks kasutada õigeid vahendeid. Kõigepealt tuleks oma toitumiskavast eemaldada kõik see, mis võib potentsiaalselt põhjustada põletikku ning mõjutada negatiivselt soolestiku mikroflorat.
Kehvasti omistatava toidu hulgas võivad olla poolfabrikaadid, piimatooted, munad, suhkur, teravili, rafineeritud õli ja palju muud. See on alati individuaalne ning teie organisemile sobimatud toiduained saab kindlaks teha toidutalumatuse testi abil.
Samuti tuleks vähendada ülemäärast ravimite tarbimist – näiteks regulaarset valuvaigistite võtmist (ibuprofeeni ja partsetamooli sisaldusega), kui selleks pole tõsist näidustust.
Seedimist saab ka parandada, kasutades toitudes sobivaid taimseid lisandeid – artišokke, võilille, kaneeli, ingverit, apteegitilli ja ensüüme. Sapipõie eest saab profülaktiliselt hoolitseda punapeedi tarvitamise, aga ka regulaarsete organismi puhastuskuuridega – detoksi või ravipaastu näol. Pidevalt tuleks hoida tugevana soolestiku mikroflorat, süües fermetneeritud toitu ning tarbides kõrge kvaliteediga probiootilisi toidulisandeid.
Rakubarjääri taastamisele aitab kaasa letsitiin, L-glutamiin, B-vitamiin, tsink, karnosiin, aloe ja kvertsetiin. Neid aineid sisaldab rikkalikult Pro Mucosa toidulisand, mis on spetsiaalselt välja töötatud “lekkiva” soolestiku sündroomi ennetamiseks ja leevendamiseks.
Tarbijauuringud on näidanud, et kolme vastava toidulisandi – Pro Mucosa, Pro EM San ja Pro Basan Complete – koos tarvitamine aitab tunduvalt vähendada “lekkiva” soolestiku sündroomi sümptomeid ja aitab selle probleemi leevendamisele tugevasti kaasa. Kõrvalmõjusid pole täheldatud. Kõik uuringus osalenud patsiendid olid seda meelt, et soovitasid antud teraapiavormi.
“Lekkiva” soolestiku sündroomi on hakatud uurima alles hiljuti ning seetõttu ei oska paljud meedikud seda näidustuste järgi ära tunda. Kui kahtlustate selle mõjusid endal, saame teid diagnoosimisel ja leevendamisel kindlasti aidata. Broneerige vastuvõtt Dr. Natalia Trofimova juurde ning saate end tunda taas terve ja energilisena.
6 riskifaktorit
Soolestiku barjäärirakkude epiteelide tööd toetab heas seisus mikroflora, mis hoiab meie seedimise korras. Tüüpilised probleemid põhjustajad on:
- gastro-sooleinfektsioonid
- Soolestiku mikroflora tasakaalu häire
- Seedimist takistavate toitude tarbimine (kiirtoit, suhkur, kiudainevaene, alkohol, individuaalset talumatust põhjustav)
- Ravimid, antibiootikumid, valuvaigistid
- Stress
- Vähene liikumine
10 peamist näidustust
- Nahaprobleemid
- Krooniline kõhulahtisus, puhitused, gaasid, ärritunud soole sündroom
- Tihe gripihaigestumine (nõrk immunsüsteem)
- Peavalud, mäluprobleemid
- Allergiad
- Väsimus
- Valutavad liigesed, artriit
- Depressioon ja ärevus
- Tundlikkus keemilistele ainetele
- Autoimmuunhaigused